Adventní akce

11.12.2019 21:21

Milí rodiče,

rádi bychom Vás seznámili s blížícími se předvánočními akcemi a výlety.

V pátek 13. se těšíme na učitele ZUŠ ze Žďáru nad Sázavou, kteří nás navštíví tentokrát na téma "Pan Tau s námi na koncertě". V písničkách, které příběh provázejí se představí řada hudebních nástrojů: housle, viola, violoncello, kontrabas, lesní roh, alpský roh, flétny: irská, zobcová sopránová, altová, tenorová, basová, příčná, pikola, klarinet, saxofon, kytara i klávesy.

Hudební pořad bude zaplacen z výtěžku za jarmark.

V pondělí 16. 12. čeká celou školu adventní výlet. 1., 2. a 5.r. pojede na program "Vánoce na zámku" do Doudleb nad Orlicí. 3. a 4.r. se  vypraví do Olomouce prohlédnout si adventně vyzdobená náměstí. Všechny třídy si tak "přičichnou" pravé vánoční atmosféry.

Ve čtvrtek 19. 12. se vydají vybrané starší děti potěšit babičky a dědečky do Ledaxu. Přinesou jim drobné dárky, zatančí a zazpívají pro radost. Návštěva se inspirovala projektem "Ježíškova vnoučata" - pomozte splnit vánoční přání.

V pátek 20. 12. se těšíme na vánoční besídku. Děti se tento den neučí, do školy přijdou s batůžkem, svačinou (možno cukroví) a pitím. Dopoledne probíhájí třídní besídky i společná školní oslava v tělocvičně, kde si zazpíváme koledy a děti si odnesou školní dárky do svých tříd i školní družiny.

 

Zpět