Aktuální situace

08.09.2020 22:47

Vážení rodiče,

posílám informace k současné situaci ve škole vzhledem k množícím se dotazům. V preventivní karanténě je třídní 5.ročníku, kdy naštěstí měla negativní test na Covid a v současné době čeká na druhý odběr a pokud bude výsledek v pořádku, bude jí ukončena karanténa a opět nastoupí nejdéle v pondělí zpět do učebního procesu. Bohužel došlo k preventivní karanténě prozatím jednoho žáka, kdy budeme čekat na výsledky testů. Vzhledem k pozitivnímu testu na Covid trenéra malých fotbalistů z vysokomýtského klubu (týká se 4 našich žáků), čekáme na pokyny z KHS. Doposud mne nikdo nekontaktoval kromě většiny dotčených rodičů. Předpokládám, že v úvahu přichází preventivní karanténa a následné testy u osob, které se blízce potkají s osobou s Covidem. 

Pokud se ve škole potvrdí u kohokoliv nákaza Covidem, budeme postupovat dle pokynů z KHS, kdy dojde k trasování a do karantény zamíří celá třída, případně celá škola, pokud bude v karanténě více než 30% pedagogů. 
Opětovné nošení roušek nařídit nemohu, ale doporučím s vaším souhlasem, pokud by se situace nadále zhoršovala. Proto prosím sledujte web, FB či vaše e-maily.

Žádám všechny rodiče o zodpovědný přístup a neposílání dětí do školy v případě příznaků infekčního onemocnění! Pokud budete informováni, že jste vy či vaše děti přišli do úzkého kontaktu s nakaženou osobou, konzultujte postup s kompetentní osobou nejlépe z KHS a informujte třídního učitele.

Děkuji za pochopení a případné dotazy ráda zodpovím.

Věřím, že společně vše zvládneme a nebudeme muset přejít k distanční výuce, kterou jsme si vyzkoušeli již na jaře.

Mgr.Monika Bystřická Mandíková, ředitelka školy

Zpět